DAVET

Odyoloji Bilimi ’ne Emek Veren Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrencilerimiz,

Tüm Dünya’da her yıl 3 Mart tarihinde kutlanan Dünya İşitme Günü’ne ek olarak, bu yıl Odyoloji alanında farklı eğitim seviyelerinde eğitim gören, farklı üniversitelerden mezun olup, farklı kurum ve merkezlerde hizmet veren ve Odyoloji’nin farklı çalışma alanlarında mesleki yaşamlarını sürdüren  Odyoloji Profesyonelleri ’ne yönelik  hem toplumsal farkındalığın ve mesleki saygınlığın arttırılması hem de bu özel günü tüm meslektaşlarımızı kapsayacak şekilde kutlayarak, akademik ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunulması amacıyla,  1-3 Mart 2024 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz 3 Mart Dünya İşitme ve Odyoloji Profesyonelleri Günü I. Ulusal Kongresi‘ne sizleri davet etmekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz.

Ülkemizde 1968 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde temelleri atılan Odyoloji Bilimi, günümüzde ön lisans, lisans ve lisansüstü programları ile gün geçtikçe ilerlemeye devam etmektedir. Yaklaşık 55 yıllık bu süreç içerisinde, çok sayıda bilimsel kongre, sempozyum ve toplantı düzenlenmiş,  binlerce Odyoloji Profesyoneli yetiştirilmiş ve meslek mensuplarımız ülkemizin birçok bölgesinde ve Odyoloji’nin farklı sektörlerinde hizmet vermişlerdir. Bütün meslektaşlarımıza bu özverili çalışmaları ve değerli hizmetleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu yıl kongremizin en önemli özelliklerinden biri,  İşitme Konuşma Bilimcileri Derneği çatısı altında birleşen 10 üniversite ve kurumun işbirliği içinde bilimsel programımıza destek vermesidir. Böyle özel bir günde bu kapsamlı birlikteliğin sağlanmış olması hepimiz için bir mutluluk kaynağıdır. Ülkemizin farklı bölgelerinde Odyoloji Bilimi ’ne hizmet veren Odyoloji Profesyonelleri ile farklı üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim gören öğrencilerimizin bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşması, mesleki standart, yetkinlik ve saygınlığın arttırılarak, teknolojik ve bilimsel gelişmelerin paylaşılmasını hedeflediğimiz kongremizde, alanında uzman konuşmacılardan oluşan konferans, panel ve kurslara yer verilecektir. Kongremiz de ayrıca Odyoloji Bilimi ’ne değerli hizmetleri bulunan, ancak aramızdan ayrılmış olan İşitme Bilimi’nin Unutulmayanları‘nın isimleri paneller de yaşatılarak, gençlerimizi desteklemek ve mesleki motivasyonlarını arttırmak amacıyla, Odyoloji alanında farklı derecelerde eğitim gören başarılı öğrencilerimize ‘Odyoloji Öğrenci Başarı Teşvik Ödülü’ verilecektir.

Bu amaçlar doğrultusunda, Odyoloji Bilimine gönül veren tüm akademisyen, uzman, öğrenci ve işitme teknolojileri sektör temsilcilerimizi, 1-2 Mart 2024 tarihlerinde çevrimiçi, 3 Mart 2024 tarihinde ise Başkentimiz Ankara’da yüz yüze gerçekleştirileceğimiz 3 Mart Dünya İşitme ve Odyoloji Profesyonelleri Günü I.  Ulusal Kongresi‘ne davet ediyor, hepimiz için başarılı ve verimli bir toplantı olmasını diliyoruz.

Prof. Dr. Erol BELGİN

İşitme Konuşma Bilimcileri Derneği Başkanı  

Prof. Dr. A. Sanem ŞAHLI   

 Kongre Başkanı

Kongreye Kalan Süre